Vijay-Hazare-Trophy-2021-22

Vijay Hazare Trophy 2021-22 – Full Schedule, Vijay Hazare Team Squads, Fixtures, Venue, and Live Streaming Details

The Vijay Hazare Trophy 2021 is India’s senior men’s 50-over Domestic Cricket tournament. The tournament will start on 8th December till 27th December. In the domestic tournament total of 38 teams will be divided into 06 groups and will be played across 7 cities of India including Mumbai, Guwahati, Ranchi, Thiruvananthapuram, Chandigarh, Rajkot, & Jaipur.

There you will see all the cricketers like Dinesh Karthik, Sanju Samson, and many others. The focus now shifts to 50-over cricket. In this article, we will be sharing the Vijay Hazare 2021 Full Schedule, Team Squads, Fixtures, timing, venue, and live streaming details of the matches.

Vijay Hazare Trophy 2021-22

Dates 08 – 27 December 2021
Administrator(s) BCCI
Cricket format List A cricket
Tournament format(s) Round-robin and Playoff format
Host(s) Various
Participants 38
Matches 169

These teams will be divided into Elite & Plate League. In this tournament, the matches will be played in the robin round format.

Elite A (Mumbai, Thane) – Andhra Pradesh, Odisha, Himachal Pradesh, Vidarbha, Gujarat, Jammu, and Kashmir

Elite B (Trivandrum) – Mumbai, Tamil Nadu, Karnataka, Puducherry, Baroda, Bengal

Elite C (Chandigarh) – Delhi, Jharkhand, Saurashtra, Uttar Pradesh, Haryana, Hyderabad

Elite D (Rajkot) – Madhya Pradesh, Uttarakhand, Chandigarh, Kerala, Maharashtra, Chhattisgarh

Elite E (Ranchi) – Assam, Goa, Punjab, Railways, Rajasthan, Services

Plate Group (Jaipur) – Tripura, Nagaland, Meghalaya, Arunachal Pradesh, Mizoram, Bihar, Manipur, Sikkim

Vijay Hazare 2021-22 – Full Schedule, Fixtures

Date & day Round and group Match Time (ist) Venue
Wednesday, December 8 Round I – Group A Andhra Pradesh vs Odisha 9:00 AM Bandra Kurla Complex, Mumbai
Round I – Group A Gujarat vs Jammu and Kashmir 9:00 AM Brabourne Stadium, Mumbai
Round I – Group A Himachal Pradesh vs Vidarbha 9:00 AM Dadoji Kandadev Stadium, Thane
Round I – Group B Mumbai vs Tamil Nadu 9:00 AM St Xavier’s College Ground, Thumba
Round I – Group B Baroda vs Bengal 9:00 AM Greenfield International Stadium, Thiruvananthapuram
Round I – Group B Karnataka vs Puducherry 9:00 AM KCA Cricket Ground, Mangalapuram
Round I – Group C Delhi vs Jharkhand 9:00 AM IS Bindra Stadium, Mohali
Round I – Group C Haryana vs Hyderabad 9:00 AM MYS International Cricket Stadium, Mullanpur
Round I – Group C Saurashtra vs Uttar Pradesh 9:00 AM Sector 16 Stadium, Chandigarh
Round I – Group D Madhya Pradesh vs Maharashtra 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium, Rajkot
Round I – Group D Chhatisgarh vs Uttarakhand 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium C
Round I – Group D Chandigarh vs Kerala 9:00 AM Madhavrao Scindia Cricket Ground, Rajkot
Round I – Group E Punjab vs Rajasthan 9:00 AM JSCA International Stadium Complex, Ranchi
Round I – Group E Assam vs Goa 9:00 AM JSCA Oval Ground, Ranchi
Round I – Group E Railways vs Services 9:00 AM MECON Sail Stadium, Ranchi
Round I – Plate Group Bihar vs Mizoram 9:00 AM Jaipur
Round I – Plate Group Arunachal Pradesh vs Tripura 9:00 AM Jaipur
Round I – Plate Group Meghalaya vs Sikkim 9:00 AM Jaipur
Round I – Plate Group Manipur vs Nagaland 9:00 AM Jaipur
Thursday, December 9 Round II – Group A Gujarat vs Odisha 9:00 AM Bandra Kurla Complex, Mumbai
Round II – Group A Andhra Pradesh vs Vidarbha 9:00 AM Barsapara Cricket Stadium, Guwahati
Round II – Group A Himachal Pradesh vs Vidarbha 9:00 AM Dadoji Kandadev Stadium, Thane
Round II – Group B Baroda vs Mumbai 9:00 AM St Xavier’s College Ground, Thumba
Round II – Group B Karnataka vs Tamil Nadu 9:00 AM Greenfield International Stadium, Thiruvananthapuram
Round II – Group B Bengal vs Puducherry 9:00 AM KCA Cricket Ground, Mangalapuram
Round II – Group C Delhi vs Hyderabad 9:00 AM IS Bindra Stadium, Mohali
Round II – Group C Jharkhand vs Uttar Pradesh 9:00 AM MYS International Cricket Stadium, Mullanpur
Round II – Group C Haryana vs Saurashtra 9:00 AM Sector 16 Stadium, Chandigarh
Round II – Group D Chhatisgarh vs Maharashtra 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium, Rajkot
Round II – Group D Kerala vs Madhya Pradesh 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium C
Round II – Group D Chandigarh vs Uttarakhand 9:00 AM Madhavrao Scindia Cricket Ground, Rajkot
Round II – Group E Goa vs Rajasthan 9:00 AM JSCA International Stadium Complex, Ranchi
Round II – Group E Punjab vs Railways 9:00 AM JSCA Oval Ground, Ranchi
Round II – Group E Assam vs Services 9:00 AM MECON Sail Stadium, Ranchi
Round II – Plate Group Arunachal Pradesh vs Nagaland 9:00 AM Jaipur
Round II – Plate Group Bihar vs Meghalaya 9:00 AM Jaipur
Round II – Plate Group Mizoram vs Sikkim 9:00 AM Jaipur
Round II – Plate Group Manipur vs Tripura 9:00 AM Jaipur
Saturday, December 11 Round III – Group A Gujarat vs Himachal Pradesh 9:00 AM Bandra Kurla Complex, Mumbai
Round III – Group A Andhra Pradesh vs Jammu & Kashmir 9:00 AM Barsapara Cricket Stadium, Guwahati
Round III – Group A Odisha vs Vidarbha 9:00A M Dadoji Kandadev Stadium, Thane
Round III – Group B Baroda vs Puducherry 9:00 AM St Xavier’s College Ground, Thumba
Round III – Group B Bengal vs Tamil Nadu 9:00 AM Greenfield International Stadium, Thiruvananthapuram
Round III – Group B Karnataka vs Mumbai 9:00 AM KCA Cricket Ground, Mangalapuram
Round III – Group C Hyderabad vs Saurashtra 9:00 AM IS Bindra Stadium, Mohali
Round III – Group C Haryana vs Jharkhand 9:00 AM MYS International Cricket Stadium, Mullanpur
Round III – Group C Delhi vs Uttar Pradesh 9:00 AM Sector 16 Stadium, Chandigarh
Round III – Group D Chandigarh vs Chhatisgarh 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium, Rajkot
Round III – Group D Madhya Pradesh vs Uttarakhand 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium C
Round III – Group D Kerala vs Maharashtra 9:00 AM Madhavrao Scindia Cricket Ground, Rajkot
Round III – Group E Goa vs Services 9:00 AM JSCA International Stadium Complex, Ranchi
Round III – Group E Assam vs Punjab 9:00 AM JSCA Oval Ground, Ranchi
Round III – Group E Railways vs Rajasthan 9:00 AM MECON Sail Stadium, Ranchi
Round III – Plate Group Sikkim vs Tripura 9:00 AM Jaipur
Round III – Plate Group Bihar vs Nagaland 9:00 AM Jaipur
Round III – Plate Group Manipur vs Meghalaya 9:00 AM Jaipur
Round III – Plate Group Arunchal Pradesh vs Mizoram 9:00 AM Jaipur
Sunday, December 12 Round IV – Group A Andhra Pradesh vs Himachal Pradesh 9:00 AM Bandra Kurla Complex, Mumbai
Round IV – Group A Gujarat vs Vidarbha 9:00 AM Barsapara Cricket Stadium, Guwahati
Round IV – Group A Jammu & Kashmir vs Odisha 9:00 AM Dadoji Kandadev Stadium, Thane
Round IV – Group B Puducherry vs Tamil Nadu 9:00 AM St Xavier’s College Ground, Thumba
Round IV – Group B Baroda vs Karnataka 9:00 AM Greenfield International Stadium, Thiruvananthapuram
Round IV – Group B Bengal vs Mumbai 9:00 AM KCA Cricket Ground, Mangalapuram
Round IV – Group C Jharkhand vs Saurashtra 9:00 AM IS Bindra Stadium, Mohali
Round IV – Group C Hyderabad vs Uttar Pradesh 9:00 AM MYS International Cricket Stadium, Mullanpur
Round IV – Group C Delhi vs Haryana 9:00 AM Sector 16 Stadium, Chandigarh
Round IV – Group D Chandigarh vs Madhya Pradesh 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium, Rajkot
Round IV – Group D Chhatisgarh vs Kerala 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium C
Round IV – Group D Maharashtra vs Uttarakhand 9:00 AM Madhavrao Scindia Cricket Ground, Rajkot
Round IV – Group E Punjab vs Services 9:00 AM JSCA International Stadium Complex, Ranchi
Round IV – Group E Goa vs Railways 9:00 AM JSCA Oval Ground, Ranchi
Round IV – Group E Assam vs Rajasthan 9:00 AM MECON Sail Stadium, Ranchi
Round IV – Plate Group Arunachal Pradesh vs Manipur 9:00 AM Jaipur
Round IV – Plate Group Meghalaya vs Mizoram 9:00 AM Jaipur
Round IV – Plate Group Nagaland vs Tripura 9:00 AM Jaipur
Round IV – Plate Group Bihar vs Sikkim 9:00 AM Jaipur
Tuesday, December 14 Round V – Group A Jammu and Kashmir vs Vidarbha 9:00 AM Bandra Kurla Complex, Mumbai
Round V – Group A Himachal Pradesh vs Odisha 9:00 AM Barsapara Cricket Stadium, Guwahati
Round V – Group A Andhra Pradesh vs Gujarat 9:00 AM Dadoji Kandadev Stadium, Thane
Round V – Group B Bengal vs Karnataka 9:00 AM St Xavier’s College Ground, Thumba
Round V – Group B Mumbai vs Puducherry 9:00 AM Greenfield International Stadium, Thiruvananthapuram
Round V – Group B Baroda vs Tamil Nadu 9:00 AM KCA Cricket Ground, Mangalapuram
Round V – Group C Haryana vs Uttar Pradesh 9:00 AM IS Bindra Stadium, Mohali
Round V – Group C Delhi vs Saurashtra 9:00 AM MYS International Cricket Stadium, Mullanpur
Round V – Group C Hyderabad vs Jharkhand 9:00 AM Sector 16 Stadium, Chandigarh
Round V – Group D Kerala vs Uttarakhand 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium, Rajkot
Round V – Group D Chandigarh vs Maharashtra 9:00 AM Saurashtra Cricket Association Stadium C
Round V – Group D Chhatisgarh vs Madhya Pradesh 9:00 AM Madhavrao Scindia Cricket Ground, Rajkot
Round V – Group E Assam vs Railways 9:00 AM JSCA International Stadium Complex, Ranchi
Round V – Group E Rajasthan vs Services 9:00 AM JSCA Oval Ground, Ranchi
Round V – Group E Goa vs Punjab 9:00 AM MECON Sail Stadium, Ranchi
Round V – Plate Group Meghalaya vs Tripura 9:00 AM Jaipur
Round V – Plate Group Manipur vs Sikkim 9:00 AM Jaipur
Round V – Plate Group Arunachal Pradesh vs Bihar 9:00 AM Jaipur
Round V – Plate Group Mizoram vs Nagaland 9:00 AM Jaipur
Knockouts
Tuesday, December 21 1st Pre-Quarterfinal TBC 9:00 AM Jaipur
2nd Pre-Quarterfinal TBC 9:00 AM Jaipur
3rd Pre-Quarterfinal TBC 9:00 AM Jaipur
Thursday, December 23 1st Quarterfinal TBC 9:00 AM Jaipur
2nd Quarterfinal TBC 9:00 AM Jaipur
3rd Quarterfinal TBC 9:00 AM Jaipur
4th Quarterfinal TBC 9:00 AM Jaipur
Saturday, December 25 1st Semifinal TBC 9:00 AM Jaipur
2nd Semifinal TBC 9:00 AM Jaipur
Monday, December 27 Final TBC 9:00 AM Jaipur

Vijay Hazare Trophy 2021 – Team Squads, Players List

Gujarat

Saurav Chauhan, Bhargav Merai, Dhruv Raval, Het Patel (wk), Ripal Patel, Rahul Shah, Umang Kumar,   Karan Patel, Piyush Chawla, Tejas Patel, Mehul Patel, Abhiinav Tandel, Siddharth Desai, Roosh Kalaria, Chintan Gaja, Hardik Patel, Hemang Patel, Parth Vaghani and Kathan Patel.

Vidarbha

Faiz Fazal (C), Akshay Wadkar, Atharva Taide, Ganesh Satish, Lalit Yadav, Siddhesh Neral, Aditya Thakre, Apoorv Wankhede, Jitesh Sharma, Yash Rathod, Shubham Dubey, Siddhesh Wath, Aditya Sarvate, Akshay Wakhare, Harsh Dubey, Akshay Karnewar, Darshan Nalkande, Yash Thakur, R Sanjay and Ganesh Bhosale.

Uttarakhand

Ankit Manor, Sanyam Arora, Avneesh Sudha, Vaibhav Bhatt, Himanshu Bisht, Robin Bisht, Jay Bista, Kunal Chandela, Mayank Mishra, Dikshanshu Negi, Piyush Joshi, Saurabh Rawat, Vijay Jethi, Nikhil Kohli, Akash Madhwal, Swapnil Singh, Tanush Gusain, Agrim Tiwari,

Chandigarh

Arpit Pannu, Shivam Bhambri, Yuvraj Chaudhary, Gaurav Gambhir, Gaurav Puri, Gurinder Singh, Jagjit Singh, Jaskaran Singh, Ankit Kaushik, Bhagmener Lather, Amrit Lubana, Kunal Mahajan, Jaskaranvir Singh, Sarul Kanwar, Shresth Nirmohi, Manan Vohra

Delhi

Pradeep Sangwan, Anuj Rawat, Priyansh Arya, Ayush Badoni, Himmat Singh, Jonty Sidhu, Vaibhav Kandpal, Kshitiz Sharma, Nitish Rana, Navdeep Saini, Shivam Sharma, Dhruv Shorey, Siddhant Sharma, Simarjeet Singh, Tejas Baroka, Lakshay Thareja, Shivank Vashisht, Lalit Yadav, Mayank Rawat, Deepak Punia

Goa

Felix Alemao, Amit Yadav, Amogh Desai, Samar Dubhashi, Ishaan Gadekar, Suyash Prabhudessai, Vijesh Prabhudessai, Deepraj Gaonkar, Lakshay Garg, Vaibhav Govekar, Aditya Kaushik, Snehal Kauthankar, Eknath Kerkar, Darshan Misal, Amulya Pandrekar, Shubham Ranjane, Malliksab Sirur, Niihal Surlaker, Shrikant Wagh

Haryana

Ankit Kumar, Ashok Sandhu, Ravi Balhara, Treyaksh Bali, Jaideep Bhambhu, Chaitanya Bishnoi, Ajit Chahal, Yuzvendra Chahal, Nitesh Hooda, Aman Kumar, Harshal Patel, Himanshu Rana, Amit Rana, Nitin Saini, Rohit Sharma, Mohit Sharma, Shivam Chauhan, Guntashveer Singh, Arun Chaprana, Sanjay Dhull, Sumit Kumar, Rahul Tewatia, Jayant Yadav, Yashu Sharma

Manipur

Al Bashid Muhammed, Chongtham Mehul, Johnson Singh, Langlonyamba Meitan Keishangbam, L Kishan Singha, Bishworjit Konthoujam, Sanatombaroy Laiphangbam, Nitesh Sedai, Kangabam Singh, Ajay Lamabam, Homendro Kabrambam, Narisingh Yadav, Jayanta Sagatpam, Bonny Chingangbam, Rex Rajkumar, Kishan Thokchom, Somorjit Salam, Sunil Salam, Karnajit Yumnam

Puducherry

Damodaran Rohit, Arvind Kothandapani, Aravindraj Ravichandran, Subodh Bhati, Pavan Deshpande, Paras Dogra, Fabid Ahmed, Iqlas Naha, S Karthik, Karthikeyan Jayasundaram, Premraj Rajavelu, Ramachandran Ragupathy, Logesh Prabagaran, Pooviarasan Manogaran, Ashith Rajiv, Raghu Sharma, Bharat Sharma, Sagar Trivedi, Sagar Udeshi, Marimuthu Vikeshwaran

Baroda

Krunal Pandya, Kedar Devdhar, Bhanu Pania, Mitesh Patel, Agnivesh Ayachi, Bhargav Bhatt, Chinta Gandhi, Pratik Ghodadra, Kartik Kakade, Parth Kohli, Lukman Meriwala, Ansh Patel, Dhruv Patel, Babashafi Pathan, Ninad Rathva, Shashwat Rawat, Shivalik Sharma, Atit Sheth, Vishnu Solanki, Pradeep Yadav

Saurashtra

Himalaya Barad, Parth Bhut, Parth Chauhan, Jay Chauhan, Divyaraj Chauhan, Vishvaraj Jadeja, Dharmendrasinh Jadeja, Harvik Desai, Sheldon Jackson, Chirag Jani, Vandit Jivrajani, Devang Karamta, Prerak Mankad, Kushang Patel, Chetan Sakariya, Jaydev Unadkat, Arpit Vasavada, Samarth Vyas

Maharashtra

Ruturaj Gaikwad, Naushad Shaikh, Satyajeet Bachhav, Pradeep Dadhe, Divyang Himganekar, Manoj Ingale, Kedar Jadhav, Swapnil Fulpagar, Swapnil Gugale, Amin Kazi, Shamshuzama Kazi, Mukesh Choudhary, Yash Nahar, Ranjeet Nikam, Ashay Palkar, Pavan Shah, Dhanrajsingh Pradeshi, Taranjitsingh Dhillon, Sunil Yadav, Jagdish Zope

Nagaland

Rongsen Jonathan, Hokaito Zhimomi, Abu Nechim, Chetan Bist, Hem Chetri, Jalal Uddin, Santosh Mahato, Merenka Jamir, Khrievitso Kense, Imliwati Lemtur, Nzanthung Mozhui, Shrikant Mundhe, Nagaho Chishi, Joshua Ozukum, Sedezhalie Rupero, Tahmeed Rahman, Temjentoshi Jamir

Rajasthan

Ashok Menaria, Suraj Ahuja, Shiva Chauhan, Rajat Choudhary, Aniket Choudhary, Chandrapal Singh, Aditya Garhwal, Deepak Karwasara, Salman Khan, Yash Kothari, Abhimanyu Lamba, Arjit Gupta, Deepak Hooda, Ankit Lamba, Mahipal Lomror, Kamlesh Nagarkoti, Ravi Bishnoi, Samarpit Joshi, Shubham Sharma, Tanveer Ul-Haq

Services

Varun Choudhary, Arpit Guleria, Anshul Gupta, Vikas Hathwala, Lakhan Singh, Devender Lohchab, Mohit Ahlawat, Sachidanand Pandey, Diwesh Pathania, Poonam Poonia, Rahul Singh, Rahul Singh, Raushan Raj, Ravi Chauhan, Sachin Shinde, Sufiyan Alam, Nitin Tanwar, Vikash Yadav, Nitin Yadav, Amit Pachhara, Rajat Paliwal

Tripura

KB Pawan, Rajat Dey, Amit Ali, Bikramkumar Das, Pallab Das, Saurabh Das, Dipayan Debbarma, Saruk Hossain, Sanjay Majumder, Bishal Ghosh, Samit Gohel, Manisankar Murasingh, Sankar Paul, Chiranjit Paul, Rana Dutta, Chandan Ray, Ajoy Sarkar, Rahil Shah, Samrat Singha, Arkaprabha Sinha

Uttar Pradesh

Abhishek Goswami, Almas Shaukat, Bobby Yadav, Priyam Garg, Jasmer Dhankhar, Dhruv Jurel, Aryan Juyal, Madhav Kaushik, Mohsin Khan, Akshdeep Nath, Ankit Rajpoot, Sameer Choudhary, Sameer Rizvi, Saurabh Kumar, Karan Sharma, Shivam Mavi, Shivam Sharma, Rinku Singh, Munindra Maurya, Nalin Mishra, Yash Dayal

Bihar

Ashutosh Aman, Abhijeet Saket, Shashi Anand, Anunay Singh, Babul Kumar, Sakibul Gani, Suraj Kashyap, Malay Raj, Rishav Raj, Kumar Rajnish, Yashasvi Rishav, Harsh Singh, Mangal Mahrour, Pratyush Singh, Samar Quadri, Sachin Kumar, Amod Yadav

Chhattisgarh

Harpreet Singh, Shubham Agarwal, Binny Samual, Shashank Chandrakar, Lavin Coster, Sanjeet Desai, Akhil Herwadkar, Amandeep Khare, Vishal Kushwah, Sourabh Majumdar, Pankaj Kumar Rao, Veer Pratap Singh, Ravi Kiran, Ajay Mandal, Aishwarya Mourya, Rishabh Tiwari, Sumit Ruikar, Shashank Singh

Kerala

Sanju Samson, Sajeevan Akhil, KM Asif, Basil Thampi, Vathsal Govind, Jalaj Saxena, Sudhesan Midhun, Pathirikattu Midhun, Mohammed Azharuddeen, Rojith Ganesh, Sijomon Joseph, Rohan Kunnummal, Unnikrishnan Manukrishnan, Sachin Baby, Robin Uthappa, Vishnu Vinod,

Madhya Pradesh

Parth Sahani, Rajat Patidar, Ankit Sharma, Arshad Khan, Avesh Khan, Rahul Batham, Abhishek Bhandari, Mihir Hirwani, Venkatesh Iyer, Saransh Jain, Kumar Kartikeya, Rishabh Chouhan, Puneet Datey, Arpit Gaud, Ishwar Pandey, Kuldeep Sen, Shubham Sharma, Aditya Shrivastava, Rakesh Thakur

Assam

Riyan Parag, Rajjakuddin Ahmed, Roshan Alam, Pallavkumar Das, Denish Das, Pritam Das, Rahul Singh, Kunal Saikia, Akash Sengupta, Amit Sinha, Rishav Das, Amlanjyoti Das, Saahil Jain, Jitumoni Kalita, Mukhtar Hussain, Abhishek Thakuri

Hyderabad

Tanmay Agarwal, Himalay Agarwal, Rahul Buddhi, Ajay Dev Goud, Mehdi Hassan, Rakshann Readdi, Ravi Teja, Rohit Rayudu, Chandarn Sahani, Bavanaka Sandeep, Kolla Sumanth, Kartikeya Kak, Chama Milind, Mohammed Siraj, Pragnay Reddy,Tanay Thyagarajan, Tilak Varma

Punjab

Abhishek Sharma, Anmolpreet Singh, Salil Arora, Arshdeep Singh, Prabhsimran Singh, Ramandeep Singh, Ashwani Kumar, Baltej Singh, Gurkeerat Singh Mann, Harpreet Brar, Karan Kaila, Siddharth Kaul, Krishan Alang, Mandeep Singh, Mayank Markande, Sanvir Singh, Nehal Wadhera

Jharkhand

Saurabh Tiwary, Virat Singh, Varun Aaron, Anand Singh, Bal Krishna, Kumar Deobrat, Ishank Jaggi, Kaushal Singh, Kumar Kushagra, Monu Kumar, Shahbaz Nadeem, Nazim Siddiqui, Anukul Roy, Pankaj Kumar, Shubham Kumar Singh, Satya Setu, Rahul Shukla, Vivekanand Tiwari, Utkarsh Singh, Vikash Singh

Odisha

Rajesh Dhuper, Abhishek Yadav, Anshy Rath, Jayanta Behera, Gourav Choudhury, Pratik Das, Sarbeswar Mohanty, Debabrata Pradhan, Prayash Singh, Ashish Rai, Rajesh Mohanty, Pappu Roy, Sandeep Pattnaik, Govinda Poddar, Harshit Rathod, Bikash Rout, Anuraj Sarangi, Subhranshu Senapati, B Shiva, Tarani Sa

Himachal Pradesh

Rishi Dhawan, Prashant Chopra, Vaibhav Arora, Ankush Bedi, Mayank Dagar, Vinay Galetiya, Ayush Jamwal, Nitin Sharma, Raghav Dhawan, Abhimanyu Rana, Digvijay Rangi, Nikhil Gangta, Pankaj Jaswal, Ekant Sen, Shubham Arora, Sidharth Sharma, Akash Vasisht

Karnataka

Manish Pandey, Mayank Agarwal, KC Cariappa, MB Darshan, Praveen Dubey, Shreyas Gopal, Krishnappa Gowtham, Prateek Jain, Aniruddha Joshi, Rohan Kadam, Abhinav Manohar, BR Sharath, Krishnamurthy Siddharth, Jagadeesha Suchith, Nihal Ullal, Karun Nair, Devdutt Padikkal, Vidhyadhar Patil, Prasidh Krishna, Vijaykumar Vyshak

Bengal

Sudip Chatterjee, Akash Deep, Ishan Porel, Pradipta Pramanik, Pratap Singh, Suvankar Bal, Writtick Chatterjee, Abhishek Das, Abhimanyu Easwaran, Sayan Ghosh, Habib Gandhi, Kaif Ahmed, Karan Lal, Ranjot Khaira, Mohammed Kaif, Mukesh Kumar, Ritwik Roy Chowdhury, Wriddhiman Saha, Shahbaz Ahmed, Sujit Yadav

Jammu & Kashmir

Shubham Pundir, Abdul Samad, Abid Mushtaq, Auqib Nabi, Ram Dayal, Henan Nazir, Mujtaba Yousuf, Parvez Rasool, Qamran Iqbal, Shubham Khajuria, Manzoor Dar, Suryansh Raina, Paras Sharma, Ian Dev Singh, Umran Malik, Jatin Wadhwan, Waseem Raza, Yudhvir Singh

Arunachal Pradesh

Techi Doria, Kengo Bam, Rajesh Bishnoi, Vipin Dhaka, Indiya Toku, Vijay Rao, Akhilesh Sahani, Nazeeb Saiyed, Karkir Taye, Techi Neri, Manvan Patel, Myendung Singpho, Song Tacho, Suraj Tayam, Techi Sonam, Yab Niya, Kamsha Yangfo

Mumbai

Ajinkya Rahane, Atharva Ankolekar, Arman Jaffer, Mohit Avasthi, Tushar Deshpande, Royston Dias, Shivam Dube, Yashasvi Jaiswal, Tanush Kotian, Dhawal Kulkarni, Siddhesh Lad, Prithvi Shaw, Aman Hakim Khan, Deepak Shetty, Hardik Tamore, Aditya Tare

Meghalaya

Punit Bisht, Anish Charak, Akash Choudhary, Riboklang Hynniewta, Chirag Khurana, Jason Lamare, Kilco Marak, Dwaraka Ravi Teja, Chengkam Sangma, Johny Sangma, Wanlambok Nongkhlaw, Wellmanson Passah, Larry Sangma, Dippu Sangma, Rohit Shah, Nafees Siddique, Yogesh Tiwari

Railways

Doddamani Anand, Shubham Chaubey, Shivam Chaudhary, Mrunal Devdhar, Harsh Tyagi, Karthik Raman, Amit Kuila, T Pradeep, Pratham Singh, Ananta Saha, Himanshu Sangwan, Mohammad Saif, Akash Pandey, Akshat Pandey, Karn Sharma, Dhrushant Soni, Vivek Singh, Upendra Yadav, Yuvraj Singh

Andhra

Srikar Bharat, Ashwin Hebbar, Bandaru Ayyappa, Ricky Bhui, Dheeraj Kumar, CR Gnaneshwar, SK Ismail, Harishankar Reddy, KV Sasikanth, Shoaib Md Khan, Cheepurapalli Stephen, Manish Golamaru, Nitish Kumar Reddy, Ambati Rayudu, Pinninti Tapaswi, Vamsi Krishna

Sikkim

Tashi Bhalla, Mandup Bhutia, Lee Yong Lepcha, James Lepcha, Liyan Khan, Md Saptulla, Palzor Tamang, Chitiz Tamang, Ashish Thapa, Nitesh Gupta, Codanda Ajit Karthik, Kranthi Kumar

Tamil Nadu

Vijay Shankar, Adithya Ganesh, T Natarajan, R Sai Kishore, Sai Sudharsan, Sandeep Warrier, Sanjay Yadav, P Saravana Kumar, Baba Aparajith, Murugan Ashwin, Ganga Sridhar Raju, Hari Nishaanth, Narayan Jagadeesan, Jagatheesan Kousik, M Mohammed, Shahrukh Khan, Manimaran Siddharth, Ragupathy Silambarasan, Rajendran Vivek, Washington Sundar, Dinesh Karthik

Mizoram

Iqbal Abdulla, Uday Kaul, Taurwar Kohli, Andrew Vanlalhruaia, Vikash Kumar, G Lalbiakvela, Lalhmangaiha, Lalhruaizela, Khawlhring Lalremruata, Parvez Ahmed, Lalhruai Ralte, Bobby Zothansanga

Vijay Hazare Trophy 2021-22 – Live Streaming Details

All the Matches of the Vijay Hazare will stream on Star Sports. The fans that are unable to watch the match on Television can tune in to Disney Plus Hotstar. The BCCI official account will also bring live updates of the match.

Also Read – Emirates D10 League 2021-22

Pakistan Super League 2022

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *